Rezignace ředitele

Březovský skončil v čele zdravotního ústavu. Kvůli přednostnímu očkování

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 19:54
14.1. 2021 11:12
Téma:

Pavel Březovský po aféře s přednostním očkováním zaměstnanců a jejich příbuzných skončil v čele Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), který už ve středu slíbil, že z postupu vyvodí důsledky.

Blatný si ředitele SZÚ kvůli skandálu s očkováním předvolal ve čtvrtek dopoledne, Březovský po schůzce funkci složil.

 

"Co se stalo ve Státním zdravotním ústavu, je naprosto nepřijatelné. Pan ministr Blatný z toho vyvodil personální důsledek," řekl na tiskové konferenci předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

 

"Ředitel ústavu k dnešnímu dni rezignoval," doplnil Babiše šéf resortu zdravotnictví. Březovský uvedl, že bere veškerou zodpovědnost na sebe. "Je pro mě naprostou prioritou, aby byl v současné době zachován bezproblémový chod Státního zdravotního ústavu. Z tohoto důvodu jsem se dnes rozhodl na svoji funkci rezignovat," prohlásil.

 

 

SZÚ dostal od státu 1000 dávek vakcíny, které využil nejenom pro svoje zaměstnance, ale i jejich rodinné příslušníky. Mluvčí ústavu Klára Doláková postup hájila. "Především se jedná o laboratorní a technické pracovníky, kteří přicházejí do kontaktu s infekčními vzorky, ale i další zaměstnance," uvedla.

 

Blatný ale navzdory jejímu vyjádření už ve středu prohlásil, že bude v souvislosti s aférou nekompromisní. 

 

"Budiž to jasným signálem, že kdyby někdo nedodržoval prioritizaci tak, jak je nastavená, a chtěl se nezodpovědně, neopodstatněně a v podstatě podvodem domoci toho, že by se mu dostala vakcína dříve než těm, kteří to potřebují, tak to nebude v žádném případě tolerováno," řekl ministr.

 

Na rezignaci Břežovského reagovala předsedkyně TOP 09:

 

Vyjádřil se také Andrej Babiš. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz