zdravotnický materiál

Část roušek, které celníci zabavili v Lovosicích, byla čínským darem Itálii!

Více než 700 tisíc roušek odhalila celní správa u Lovosic
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
20.3. 2020 15:57
Téma:

Celníci v Lovosicích zabavili spekulantům skoro 700 tisíc roušek a respirátorů. Následně se ukázalo, že malý kus byl čínský dar Itálii. Nikdo neví, co dělaly zdravotnické pomůcky v Česku, ministr vnitra nicméně ujistil, že Itálie o nic nepřijde.

V úterý ministr vnitra oznámil, že se v Lovosicích celníkům podařilo zabavit skoro 700 tisíc roušek a respirátorů od spekulantů. Zabavené pomůcky byly následně rozděleny, aby pomohly v boji s koronavirem.

 

Ukázalo se ale, že ne všechny byly určeny k prodeji. Část z nich měla být darem od Číny pro Itálii. Nikdo netuší, proč pomůcky putovaly přes Česko.

 

"Celníci v Lovosicích zabavili statisíce roušek, bohužel následné šetření odhalilo, že menší část z nich byla čínský dar Itálii. Zjišťujeme, co dělal čínský dar pro Itálii v Lovosicích, nicméně komunikujeme s oběma zeměmi a ujišťuji, že Itálie o nic nepřijde," zveřejnil ministr vnitra Jan Hamáček na twitteru.

 

 

Ze zabaveného zdravotnického materiálu celkem 380 tisíc roušek a respirátorů zůstalo v Ústeckém kraji. Zbylé ochranné pomůcky si převzalo Ministerstvo vnitra. Obchodníci za ně dostanou finanční náhradu, proplacena jim bude ale obvyklá cena.

 

Na reportáž TV Nova o zabavených rouškách a respirátorech se můžete podívat zde:

TN.cz