Koronavirus

Další ministři jdou do izolace, na jejich úřadech se objevil koronavirus

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 3. 9. 2020
Téma:

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) jdou od čtvrtka do izolace. Oba dva přišli do kontaktu s osobou, která se setkala s člověkem pozitivním na Covid-19.

"Právě jsem se dozvěděla, že jsem byla v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na Covid. Pravděpodobnost přenosu je nízká, nemám žádné příznaky. Přesto ruším program a budu pracovat doma, dokud nebudu mít jistotu, že jsem ok. Příští týden půjdu na test," uvedla ve čtvrtek Maláčová na twitteru.

 


 

Kromě Maláčové jde do izolace také ministr zahraničí Tomáš Petříček. Odůvodnil to tím, že v poslední době došlo na ministerstvu k několika záchytům pozitivních případů. "Příznaky nemám, ale nechci ohrozit ostatní. Prosím, dodržujte hygienická opatření a dávejte na sebe pozor," uvedl Petříček.

 

 

V karanténě už je také Vicepremiér a šéf resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Podle slov Havlíčka jde o preventivní opatření a ministerské povinnosti plánuje plnit z domova.

 

 

Pozitivní na Covid-19 je hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová. Ta se v poslední době účastnila schůzek s ministry. Premiér Babiš ale ve středu uvedl, že jim žádné nebezpečí nehrozí, jelikož mluvili přes mikrofony a v místnosti byly vysoké stropy.

 

TN.cz