Koronavirus

Škola zapůjčí dětem chirurgické roušky, po rodičích chce ale nové

Žáci s rouškou
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 18:28
25.2. 2021 18:22
Téma:

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo od čtvrtka v místech s vysokou koncentrací lidí povinné nošení respirátorů či chirurgických roušek. Povinnost se tak týká i školních zařízení. Základní škola Burešova v Praze se rozhodla žákům roušky zapůjčit, po rodičích však požaduje jejich navrácení ve formě nové roušky.

Podle pokynu ministerstva zdravotnictví platí od 25. února povinnost nošení respirátorů nebo chirurgických roušek v místech s vysokou koncentrací lidí, což znamená obchody, MHD či například školy.


Žáci tak musí zanechat obyčejné látkové roušky doma. Zároveň však platí výjimka, která povoluje dětem do 15 let chirurgické roušky místo respirátorů. Některé školy se rozhodly, že svým žákům zmíněné roušky zapůjčí. Základní škola Burešova v Praze se však rozhodla, že bude chtít zapůjčené roušky od rodičů vrátit.

 


"V prvních dnech 'zapomnětlivcům' nebo těm, kdo nestihnete respirátory či roušky zakoupit, škola roušky 'zapůjčí', ale v těchto případech prosíme o jejich navrácení (náhradní nepoužité), jakmile budete moci," napsal ředitel Ivo Mlejnecký na webu školy.

 

 

Anketa

Je správné, aby chtěla škola zapůjčené roušky zpět?

Hlasovalo 402 lidí.

 

Respiráty pro děti byly častým tématem posledních dní. Podle expertů se totiž nevyrábějí vhodné velikosti a jejich účinek tak klesá.  "Můžete mít filtrační schopnost jakoukoliv chcete, ale pokud nebude respirátor dostatečně přiložený na tvář, tak ten efekt bude malý," uvedl pro televizi Nova lékař Jan Boženský.

 

Respirátory pro děti nejsou a ty pro dospělé jsou jim velké. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

TN.cz