Nehoda na ledě

Děti se v Žamberku propadly pod led! Na pomoc letěly tři vrtulníky

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:34
4.3. 2021 16:01
Téma:

Tři chlapci se ve čtvrtek odpoledne propadli na rybníku v Žamberku pod led. Viděly to dvě dívky, které okamžitě přivolaly pomoc. Na místě zasahovalo několik záchranářských posádek včetně helikoptér. Všechny děti se podařilo ze studené vody vytáhnout a přepravit do nemocnic. Jejich zdravotní stav záchranáři nechtějí komentovat.

Na Zámeckém rybníku v Žamberku se ve čtvrtek před třetí hodinou odpoledne propadly tři děti pod led. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky.

 

"Mohu potvrdit, že se jednalo o nezletilé osoby," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Aleš Malý. Na záchranné operaci se podíleli i hasiči a vzlétly i tři helikoptéry. 

 

"Dvě holčičky měly vidět, jak se pod třemi chlapci probořil led. Hasiči, kteří dorazili k události, použili k zajištění místa nafukovací člun a vrhli se do ledové vody hledat tři děti," uvedli hasiči. Malý nechtěl zdravotní stav trojice chlapců kvůli jejich věku komentovat.

 

GALERIE: Děti se v Žamberku propadly pod led

1
/
6
Zdroj: TV Nova
Děti se na rybníku v Žamberku propadly pod led - 5

 

 

O děti se bezprostředně po vyproštění z ledové vody postarali záchranáři. "Máme tam celkem pět pozemních posádek, z toho dvě lékařské. Na místě zasahují i dva záchranářské vrtulníky a třetí jsme požádali o vzlet," doplnil Malý. Přepravili je do nemocnic v Praze, Brně a Olomouci.

 

 

 

"Postupně pod ledovou krustou byly nalezeny všechny tři děti, které byly ihned předány posádkám zdravotnické záchranné služby. Záchranáři dětem po příjezdu poskytli potřebnou lékařskou pomoc," potvrdili hasiči.

 

Okolnosti nehody v Žamberku jsou zatím neznámé. "Záchranáři stále pracují, žádné další informace v tuto chvíli nemáme," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

 

Led už není nikde vlivem vyšších teplot pevný a lidé by na něj neměli vůbec chodit. V úterý stál život manželku hokejisty Petra Vrány. Na vodní nádrž Slezská Harta se jí zaběhlo štěně. Když se ho snažila zachránit, propadla se a utopila (podrobnosti zde).

TN.cz