Statisícová škoda

Doktor koupil zlato na investice. Podle policie mu ho ukradl uklízeč!

Ukradené zlaté cihličky z ordinace
Zdroj: Policie ČR
Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 25. 7. 2019
Téma:

Zlaté cihly v hodnotě 400 tisíc korun měl na Novojičínsku z ordinace lékaře ukradnout uklízeč. Pak si je schoval doma a postupně je rozprodával. Podle policie tak chtěl umořit své dluhy.

V polovině června lékaře a jeho pacienty v ordinaci vystřídal zloděj. Co se mu podaří ukrást, zřejmě ani netušil. Odnesl si asi půl kilogramu investičního zlata za zhruba 400 tisíc korun. Lékař si tam cihličky údajně uložil, než si pořídí trezor domů.

 

"Zlato bylo v plechové skříni, která byla odcizena spolu s pokladnou, ve které byly zlaté slitky investičního zlata uloženy," popsal kriminalista Roman Tkáč.

 

Policisté obcházeli výkupy zlata, kde se měl muž vyptávat na cenu. Pak podezření padlo na uklízeče. "Vnikl do ordinace pomoc shodného klíče, nebo si vyhotovil duplikát," doplnil kriminalista.

 

 

Při domovní prohlídce kriminalisté našli sedm cihliček o celkové váze 290 gramů, další zřejmě pachatel už rozprodal. Muž chtěl krádeží vyřešit své dluhy, u výslechu se ke všemu přiznal. Teď mu hrozí až pětileté vězení.

pez TN.cz