předpověď

Extrémní počasí v Česku: Nejdříve mrazy, pak dorazí tropické teploty!

Téma:

Počasí opět překvapuje. I když v Česku začal déšť pomalu slábnout a vypadalo to, že se teploty začnou zvyšovat, ve čtvrtek se dočkáme i přízemních mrazíků, které můžou ohrozit úrodu. Těšit se však můžeme na příští týden. Do Česka totiž dorazí tropy!

Nejdřív vydatný déšť a povodně, pak mrazy a poté teploty kolem 27 °C. Takové jsou podle meteorologů vyhlídky na další dny. Ve středu bude ještě převážně zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Během dne pak srážky začnou ustávat. Nejvyšší denní teploty kolem 12 až 16 °C.

 

Ve čtvrtek by mělo být polojasno a místy déšť nebo přeháňky. Po ránu se však dočkáme teplot, které klesnou i pod nulu. "Bude chladné ráno, kdy se teploty budou pohybovat od 5 do 1 °C. Nejhůře bude na Karlovarsku, Plzeňsku a Ústecku. Přijdou také přízemní mrazíky, které budou špatné hlavně pro zemědělce," řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Od pátku se pak teploty začnou postupně zvyšovat a bude převážně polojasno. Nejvyšší denní teploty od 19 do 23 °C, nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Poté do Česka dorazí pořádná vedra. "Od 1. června budou tropické teploty," slíbila Honsová.

 

 

 

To také ukazuje předpověď. V sobotu bude polojasno až skoro jasno, nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. V neděli dokonce teploty vyšplhají až na 27 °C. Stejně na tom bude i příští týden, kdy bude polojasno až skoro jasno, nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, nejnižší noční se budou pohybovat od 14 do 9 °C, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

reg TN.cz