špatný příklad

Faltýnek odletěl do Španělska. "Nelíbí se mi to," zlobí se premiér Babiš

Jaroslav Faltýnek
Zdroj: profimedia.cz
Jaroslav Faltýnek
Brabec Martina
Martina Brabec
29.10. 2020 17:57
Téma:

Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek odletěl do španělské Malagy. Stalo se tak jen pár dní po schůzce s bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v restauraci na pražském Vyšehradě. Přestože cestování zakázáno není, jde podle premiéra Andreje Babiše (ANO) o špatný příklad.

Jaroslava Faltýnka vyfotili v sobotu na letišti jiní cestující. Z České republiky odletěl jen den poté, co byly zveřejněny fotografie jeho schůzky s nyní již bývalým ministrem Prymulou. Zatímco Prymulu schůzka stála pozici ministra, Faltýnek zatím přišel jen o post prvního místopředsedy ANO.

 

Šéfem poslaneckého klubu Faltýnek zůstává. Schůzky, na které ho mohli kolegové z funkce odvolat, se totiž nezúčastnil. Důvodem byla právě cesta do Španělska. Podle poslance Romana Kubíčka (ANO) šlo o dlouhodobě plánovanou nepřítomnost.

 

 

I když cestování zakázáno není, tak se do Faltýnka opřel premiér Andrej Babiš. "Já neznám detaily té cesty, ale samozřejmě to není dobrý příklad. Určitě to není dobrý signál ze strany pana Faltýnka. Mně se to nelíbí," řekl Babiš. Vláda totiž v této době vyzývá všechny občany, aby zůstali doma a nikam nechodili.

 

Redakce TN.cz Jaroslava Faltýnka požádala o vyjádření. Telefon ale nezvedl a nereagoval ani na SMS zprávu. Ve čtvrtek se Faltýnek do Česka vrátil. Redakci CNN Prima News sdělil, že šlo o soukromou cestu. "Jsem zločinec a je potřeba mě opravdu zastřelit, vyhodit, to bude nejlepší řešení," prohlásil po svém příletu.

TN.cz