ŽEBŘÍČEK Názory cestujících

Hodnocení leteckých společností a letišť. Takhle dopadly ty české!

Letadla ČSA
Zdroj: Profimedia

České aerolinie se zařadily mezi nejhůře hodnocené letecké společnosti na světě. Ze 72 aerolinek totiž obsadily až 59. místo. Vyplývá to z analýzy portálu AirHelp, který vznikl na základě desetitisíců uživatelských recenzí.

AirHelp hodnotí letecké společnosti podle několika kritérií. Jde zejména o kvalitu služeb, rychlost vyřizování reklamací a procento včasných příletů a odletů.

 

Společnost ČSA skončila v celkovém hodnocení na 59. místě ze 72. Za včasné lety byla hodnocena šesti body a za kvalitu služeb 7,7 body z 10.

 

Výrazně dolů srazilo České aerolinie hodnocení reklamací. S jejich zpracováním bylo spokojeno pouze 52 % cestujících. Dopravce tak získal jen 5,2 bodů.

 

Mezi nejlepší aerolinie se již podruhé zařadil Qatar Airways. Druhou a třetí příčku obsadily společnosti American Airlines a Aeromexico. V první desítce figuruje také Qantas, Austrian Airlines nebo Emirates.

 

 

Mezi nejhoršími dopravci se ocitla také například společnost Ryanair (68. místo). Žebříček uzavírají dopravci EasyJet (71. místo) a Thomas Cook Airlines (72. místo).

 

 

O moc lépe nedopadlo ani pražské Letiště Václava Havla. To se v žebříčku World’s Top 100 Airports 2019 umístilo na 97. místě z celkových 116.

 

 

I zde byla hodnocena kvalita služeb a dochvilnost. V tom si nejlépe vedlo katarské Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá, následují Mezinárodní letiště v Tokiu a Athénách.

pan TN.cz