koronavirus

Nevím, jak bude v září, kapacita lůžek je dostatečná, říká Andrej Babiš

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 9. 9. 2020
Téma:

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu uvedl, že si Česko v boji s koronavirem vede dobře. Důležité podle jeho slov není, kolik je nakažených, ale kolik lidí musí být hospitalizováno v nemocnicích. Lůžkových kapacit má prý Česko dostatek.

Andrej Babiš se ve středu pro televizi Nova vyjádřil, že co se týká koronaviru, je důležité hledět především na smrtnost a počet lidí v nemocnicích. “V první vlně jsme měli 450 lidí v nemocnicích. Co se týče smrtnosti, jsme na tom velice dobře. Izrael a Singapur jsou na tom podobně,” uvedl Babiš.

 

Premiér dále řekl, že v případě, že by se počet lidí, kteří potřebují nemocniční péči, zvýšil, tak je Česko připraveno. “Určitě máme dostatek kapacit. Tým profesora Černého tyto kapacity sleduje, jsou volné. Opakuji, že v první vlně jsme měli asi 450 lidí v nemocnici. Každý den mluvím s primářkou Nemocnie na Bulovce,” dodal Babiš.

 

 

Podle premiéra se virus mění, a tak není možné určit, jaká bude v září v Česku situace. “Nejohroženější jsou lidi od 50 do 60 let s cukrovkou. Šedesát procent lidí je naprosto bez symptomů. Je to o solidaritě se starší generací,” vysvětlil premiér.

 

Anketa

Souhlasíte s tvrzením, že si Česko vede dobře?

Hlasovalo 213 lidí.

 

Andrej Babiš dále uvedl, že nevidí sebemenší důvod k obnovení krizového štábu. S tímto návrhem přišel ke konci července ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Vláda se prý nyní řídí podle Rady pro zdravotní rizika.

TN.cz