prezidentská oslava

Zeman slaví 75 let. Co pro něj chystají Ringo, Hůlka, Kalousek nebo Piráti?

Petr Zelený
Petr Zelený, Jana Schillerová
Aktualizováno 28. 9. 2019 21:02
27.9. 2019 18:46
Téma:

Prezident Miloš slaví významné životní jubileum - 75. narozeniny. A s přáními tak přicházejí politici i známé tváře ze šoubyznysu. Co hlavě státu vzkazují například František Ringo Čech, Andrej Babiš či Miroslav Kalousek?

Když před pěti lety Miloš Zeman slavil sedmdesátiny, dostal spoustu různých darů. O největší rozruch se tenkrát postaral zpěvák Daniel Hůlka, který na Pražský hrad dorazil s křeslem na hlavě.

 

Zopakuje letos svůj kousek? "Chci panu prezidentovi popřát a také popřeju, ale dárek je tajemství, to nemůžu takhle prozradit," řekl TN.cz Hůlka v pátek odpoledne.

 

Blízko k prezidentovi má i hudebník a malíř František Ringo Čech, který kandidoval i za "Zemanovu" Stranu práv občanů. "Miloši, všechno nejlepší a ještě jednou tolik," popřál Čech hlavě státu život až do sto padesáti.

 

Vzkaz prostřednictvím TN.cz poslal i herec a bavič Jiří Krampol, který loni dostal od Miloše Zemana státní vyznamenání. "Přeju mu hlavně pevné zdraví a taky, aby se nenechal ničím rozčílit. Hlavně to zdraví, to vím podle sebe," má jasno Krampol.

 

 

Jubilejní den prý stráví ve velmi úzkém kruhu přátel na Lánském zámku a k jídlu se bude podávat zabíjačka. V Lánech si rozbalí i největší dárek. "Prezident republiky Miloš Zeman převezme v sobotu dne 28. září 2019 ve 14.00 hodin na zámku v Lánech od zástupců společnosti Škoda Auto a.s. nový vůz Škoda Superb v modernizované verzi 2019," uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Dotaz, zda mají pro prezidenta dárek, zaskočil politiky. "Budu mu telefonovat, až se vrátím domů. Dárek ještě nemám," přiznal premiér Andrej Babiš (ANO), který je v současnosti v USA.

 

"Pan prezident je člověk, který žádný nedostatek nemá, spíš myslím, že by potřeboval více toho zdravíčka, takže opravdu přemýšlím, co mu ještě dám. Možná nějakou drobnůstku pro radost ," řekl místopředseda sněmovny Tomio Okamura (SPD).

 

"Musím říct, že o tom jsme zatím neuvažovali," přiznal Pirát Jakub Michálek. "Neplánuji ani dárek ani blahopřání," doplnil Miroslav Kalousek (TOP 09). Podobně se vyjádřil i Martin Kupka (ODS): "Myslím, že on ho od nás ani nečeká..."

 

Jediný oslovený politik, který už dárek prezidentovi dokonce odeslal s předstihem, byl šéf ČSSD Jan Hamáček: "Je to jeho oblíbená zelenina transformovaná do vepřového. Takový talíř uzenářských výrobků," popsal dárek vicepremiér.

 

Připomeňte si politickou kariéru prezidenta Miloše Zemana v reportáži televize Nova:

TN.cz