MINISTR ZAHRANIČÍ

Zeman poprvé na vozíku. Přijal budoucího ministra zahraničí Kulhánka

Téma:

Kandidát ČSSD na nového ministra zahraničí Jakub Kulhánek se ve čtvrtek sešel s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Poté zamířil do Lán, kde ho přijal prezident Miloš Zeman.

Prezident republiky se sešel s Jakubem Kulhánkem ve čtvrtek hodinu po poledni. Miloš Zeman vedl rozhovor na vozíčku. Bylo to poprvé od chvíle, kdy oznámil, že ho bude používat kvůli postupující neuropatii. 
 

Jakub Kulhánek nahradí Tomáše Petříčka (ČSSD), kterého odvolal z funkce místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD) poté, co byl opět zvolen předsedou strany. Resort zahraničí teď dočasně vede sám Hamáček. Prezident Zeman Jakuba Kulhánka jmenuje do funkce příští středu na Pražském hradě.

 

První volbou na post ministra zahraničí byl ministr kultury Lubomír Zaorálek - ten ale funkci odmítl. Hamáček proto vybral svého náměstka na ministerstvu vnitra Jakuba Kulhánka.

 

 

Kulhánek působí jako dlouholetý spolupracovník sociální demokracie. V minulosti byl také parlamentním poradcem Jana Hamáčka a pracoval jako náměstek na ministerstvech obrany a zahraničí. Nominaci Kulhánka v úterý večer projednalo grémium ČSSD. 

 

Jakub Kulhánek už ráno zamířil na Úřad vlády za premiérem Andrejem Babišem. O čem budou hovořit, ale před schůzkou mluvit nechtěl. "Nechám to nejdřív na náš rozhovor s panem premiérem. Nejdříve si chci promluvit s ním, a pak s panem prezidentem. Zatím bych to nechal bez komentáře," řekl Kulhánek před ranní schůzkou s Babišem.  

 


 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

Jakub Kulhánek se sešel s premiérem Babišem. Na video se podívejte zde:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ak TN.cz