šíření koronaviru

Vědci z USA dokončili první vakcínu proti koronaviru. Mrtvých je přes 2200

Martin Klícha
Martin Klícha, Kateřina Sejková
21.2. 2020 17:28
Téma:

Během čtvrtka zemřelo v Číně kvůli koronaviru dalších 118 lidí, přibylo 889 případů nákazy. Celkový počet mrtvých už překročil číslo 2200. Vědci z amerického Texasu oznámili, že dokončili vakcínu. K dispozici však bude zřejmě až za dva roky.

Podle britského deníku The Sun se vakcínu podařilo dokončit americkým vědcům ze společnosti Greffex, která se zabývá genetickým inženýrstvím. Může to však trvat ještě dva roky, než bude k dispozici. Nejprve ji vědci musí testovat na zvířatech.

 

Při vývoji vakcíny nepracovali se skutečným virem, protože by to podle nich bylo velmi nebezpečné. Místo toho využili vakcíny proti adenovirům, které se používají proti různým infekčním nemocem či rakovině.

 

On-line reportáž

Šíření koronaviru

20:47

Ve Spojených státech evidují už 34 nakažených koronavirem, přičemž 21 z nich jsou lidí, které americké úřady evakuovaly z postižených oblastí. Osmnáct z nich cestovalo výletní lodí Diamond Princess.

17:07

Vědci z amerického Texasu oznámili, že dokoncili první vakcínu proti novému koronaviru. K dispozici by ale mohla být až zhruba za dva roky. Než ji budou moci aplikovat na lidi, musí ji testovat na zvířatech.

14:47

Itálie potvrdila tři nové případy nákazy koronavirem, uvádí agentura APTN.

 

Jen v Číně bylo do pátku odhaleno celkem 75 465 případů nákazy, 2236 lidí zemřelo, 18 264 pacientů se podařilo vyléčit a propustit z nemocnice.

 

V japonském přístavu Jokohama pokračuje evakuace pasažérů výletní lodi Diamond Princess. Během více než 14denní karantény se na její palubě nakazilo nejméně 626 cestujících. Dva pacienti ve středu zemřeli.

 

 

Koronavirus se nebezpečně šíří v Jižní Koreji, potvrzeno bylo 156 případů. Jihokorejská vláda kvůli tomu zavedla výrazná opatření, například v Soulu byla uzavřena některá náměstí, celá řada kostelů neotevře.
 

TN.cz