výroba drog

Dvacet deka perníku. Chcete ho zabalit? Drogy vařili přímo v řeznictví!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 15.1. 2020 20:53
Téma:

Pražská policie obvinila muže a ženu z distribuce a výroby drog. K tomu využívali řeznictví v Praze 1, kde v jeho zadní části měli varnu. Státní veterinární správa nařídila zničení masa, které mohlo být kontaminované. Dále také zakázala řeznictví další provoz.

Lidé chodili nakupovat do řeznictví v Praze 1 často. Netušili však, co se tam po pracovní době děje. "Po dlouhém a intenzivním prověřování pražští kriminalisté nasbírali dostatek důkazů, aby mohli obvinit třicetiletého muže a jednačtyřicetiletou ženu z výroby a distribuce omamných a psychotropních látek," uvedla policejní mluvčí Lenka Drábková.

 

Oba vařili pervitin v zadní místnosti řeznictví. "Na jeden var dokázali vyrobit více než dvacet gramů drogy. Muž si k výrobě pervitinu nakupoval prekursory neboli chemické sloučeniny přes internet, například látku zvanou pseudoefedrin, která je součástí při výrobě pervitinu, objednal na mezinárodních internetových stránkách jako volně dostupnou," vysvětlila mluvčí.

 

V České republice jsou léky s pseudoefedrinem jsou vázány především na lékařský předpis. Chemikálie a další předměty muž nakupoval v prodejně, která se zabývá laboratorní technikou. Jelikož věděl, že by mohl být z vaření cítit zápach, důkladně po sobě uklízel. Vše balil do krabic nebo kufrů, které obalil potravinářskou fólií a ukládal do horních polic. 

 

 

"Na základě upozornění kriminalistů se do provozovny neprodleně dostavili pracovníci státní veterinární správy, kteří okamžitě zakázali další provoz, přikázali zničení masa kontaminovaného chemickými výpary a nařídili dekontaminaci provozovny," doplnila mluvčí.

 

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Trestní stíhání obviněných probíhá na svobodě. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce až pět let," dodala Drábková. 

 

GALERIE: Výroba drog v pražském řeznictví

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Výroba drog v pražském řeznictví - 1

TN.cz