německá kancléřka

Lidé se bojí o zdraví kancléřky Merkelové! Už potřetí se roztřásla

Téma:

Německá kancléřka Angela Merkelová se opět neovladatelně třásla a strach o její zdravotní stav sílí. Tentokrát se snažila kancléřka ustát středeční setkání s finským premiérem Antti Rinnem v Berlíně. Podle mluvčího je však Merkelová v pořádku a ve svých pracovních povinnostech dál pokračuje.

Čtyřiašedesátiletá německá kancléřka přivítala ve středu v Berlíně finského premiéra Antii Rinneho. Při sledování vojenské přehlídky ji opět kamery zachytily, jak se neovladatelně třese.

 

Jedná se už o třetí případ za poslední měsíc a lidé o kancléřce a jejím zdraví mluví stále víc. Její mluvčí Steffen Seibert však veřejnost ujistil, že se o Merkelovou nemusejí strachovat. "Německá kancléřka je v pořádku a diskuze s finským premiérem pokračují podle plánu," řekl CNN.

 

Poprvé se Merkelová třásla při setkání s novým ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, když přijel na návštěvu do Německa. Tehdy kancléřka řekla, že se jednalo o dehydrataci. "Následně jsem vypila tři sklenky vody, což jsem zjevně potřebovala, a nyní se již cítím výborně," vysvětlila situaci kancléřka.

 

 

Podruhé se Merkelová neovladatelně třásla při ceremoniálu v Berlíně, kdy prezident Frank-Walter Steinmeier představil 27. června novou ministryni spravedlnosti Christine Lambrechtovou. Tehdy mluvčí opět uvedl, že je kancléřka v pořádku.

reg TN.cz