protivládní demonstrace

Milion chvilek pořádá další protesty, uskuteční se přes 150 akcí. MAPA

Andrej Babiš, Milion chvilek
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
8.6. 2020 21:29
Téma:

Spolek Milion chvilek pro demokracii pořádá protestní akci s názvem "Vy ještě nemáte dost?", která se uskuteční 9. června. Vzhledem ke koronavirové krizi může být na jedné akci 500 lidí, místo jedné masivní demonstrace se proto lidé budou scházet na náměstích a návsích po celé republice.

Hlavní demonstrace se koná v úterý od 18:00 na Staroměstském náměstí, sejít se tam ale může jen 500 lidí, právě proto se další akce konají po celé republice. Celkem je zatím registrování 158 setkání, jen v hlavním městě jich je dohromady devět.

 

"Nalijme si čistého vína. Tato vláda poškozuje naši zemi. Tato vláda poškozuje miliony lidí. Je třeba se proti tomu důrazně ozvat," stojí na začátku prohlášení Milionu chvilek pro demokracii.

 

Spolku se například nelíbí pomoc od státu soukromým vlastníkům a jejich firmám, podle organizátorů akce nebylo do ekonomiky nalito slíbené množství peněz. Také se jim nelíbí některé nákupy zdravotnického materiálu v Číně či například zakázka na nové bloky v Dukovanech.

 

 

Organizátoři poukazují na zákon, který se týká evidence skutečných majitelů. Vláda ho i přes odpor ministra vnitra na pondělním jednání schválila. Novela má podle kritiků nabízet výjimku, která má otevírat prostor pro obcházení zákona. Více se dozvíte ZDE.

 

 

V neposlední řadě Milion chvilek pro demokracii kritizuje volbu do rady České televize.

 

Seznam všech akcí najdete ZDE.

 

"Z bezpečnostních důvodů budeme tak jako v Izraeli udržovat na náměstí dvoumetrové rozestupy a z ohledu na ostatní si vezmeme roušky. Každý, v kom to vře, ať si přinese transparent s otázkou pro vládu," informovali organizátoři akce.

 

Netradiční protivládní protest vyhlásil Mikuláš Minář už v dubnu. Více se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz