Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nová výbava

Ministerstvo koupilo institucím nová auta! Vyšla je skoro na miliardu

Na 1400 aut pořídilo ministerstvo financí českým vládním institucím. Jednalo se o takzvaný centrální nákup, který vyšel státní kasu na téměř miliardu korun.

Ministerstvo financí opět zrealizovalo tzv. centrální nákup státu a pořídila pro zhruba 140 státních institucí 1400 nových aut. Za ně pak ministerstvo dalo skoro miliardu. "My jsme za ně zaplatili 948 milionů korun," uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

 

Nová auta kromě deseti ministerstev dostanou některé jejich podřízené organizace. "Pro nás už některá vozidla byla na hranici životnosti a pro inspektory, kteří jezdí do terénu, je to i důležité bezpečnostní hledisko," řekl Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce.

 

Vozy mají řadu prvků volitelné výbavy. Jedná se například o navigaci, parkovací senzory, střešní nosiče, tažná zařízení nebo sněhové řetězy. 

 

 

"My jsme obecně dlouhodobě rádi, že dodáváme auta našim úřadům, a tohleto patří skutečně k velkým zakázkám. Jsme rádi, že jsme mohli dodat naše auta a vyhrát," uvedl Petr Janeba, vedoucí marketingu Škoda Auto. 

reg/Dominika Janochová TN.cz