dodržování opatření

Ministr Havlíček zveřejnil výzvu pro restaurace: Nechceme je zase zavírat!

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
6.12. 2020 18:46
Téma:

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček zveřejnil v reakci na davy lidí v restauracích výzvu na svém twitteru. Prosí podnikatele, aby dodržovali opatření. "Prosím, dodržujte stanovená protiepidemická opatření i v restauracích a hospodách! Jen tak budou moct zůstat otevřené, jen tak se dřív všichni vrátíme k normálnímu životu,“ napsal Havlíček k výzvě.

Ministru Havlíčkovi se nelíbí, že lidé nedodržují pravidla v restauracích, barech a jiných pohostinských zařízeních. Od pátku policie řešila incidenty s porušováním pravidel v mnoha českých městech. "(Otevření provozoven) bylo výměnou za to, že budeme dodržovat náročnější pravidla, hygienická pravidla. A já vás moc žádám a prosím o to, abychom tak učinili,“ nechal se na videu slyšet Havlíček.

 

"Prosím, abychom to ještě několik dní přetrpěli, abychom brzy mohli mít úplně běžný a normální režim,“ vyzývá ministr. Vláda otevřela ve čtvrtek v omezeném provozu všechny obchody, restaurace a další provozovny.

 

 

Zejména bary a restaurace musely okamžitě čelit obrovskému náporu lidí. Na sociálních sítích a v médiích se objevovala videa davů lidí, kteří o rouškách a rozestupech asi ani neslyšeli. Také v některých restauracích a klubech nedodržovali opatření, když v nich bylo moc lidí, nebo měly otevřeno déle, než nařízení povolují.

TN.cz