Změny v kabinetu

Ministři na odchodu. Skončit mají Nováková i Ťok! Ten to popírá

Téma:

Pod dvojicí ministrů za hnutí ANO se pořádně kymácí židle. Šéfové resortů dopravy a průmyslu Dan Ťok a Marta Nováková už údajně v kabinetu stráví jen pár týdnů. Pak je čeká odchod.

Podle pondělní MF DNES Andrej Babiš ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou vymění, ministr dopravy Dan Ťok odejde dobrovolně.

 

Ministr dopravy nicméně v pondělí před zasedáním vlády informaci o dobrovolném odchodu z kabinetu pro TV Nova popřel se slovy, že ji považuje za aprílový žert.

 

Naopak ministři za ČSSD se podle deníku o posty bát nemusejí, jejich pozice je pevná. Včetně ministra kultury Antonína Staňka, o jehož konci se před časem také spekulovalo.

 

Novákovou, která na sebe nedávno negativně upozornila výrokem o tom, že kdyby Češi více využívali mobilní data, byla by levnější, má nahradit místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček.

 

 

"Havlíček by kromě toho měl zastávat pozici vicepremiéra pro ekonomiku, což bude nově zřízená vládní funkce. Výměna za ministryni by se měla odehrát nejpozději po volbách do Evropského parlamentu, které budou v druhé polovině května," píše deník.

 

Naopak Dan Ťok prý skončí dobrovolně, už o odchodu i informoval premiéra. Informaci nicméně na přímý dotaz nekomentoval.

 

Připomeňte si kauzu mobilní data v reportáži:

 

pez TN.cz