Kuriózní případ

Muž měl falšovat potvrzení, že nemá covid. Teď mu hrozí roky vězení!

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 13:28
18.1. 2021 12:36
Téma:

Policie v České Lípě vyšetřuje kuriózní případ. IT specialista si chtěl ulehčit dojíždění do zaměstnání a svému nadřízenému oznámil, že se setkal s covid pozitivním člověkem. Dostal proto desetidenní volno.

Když se chtěl ale vrátit do práce, nadřízení po něm chtěli negativní test. Muž si tedy podle policie potvrzení vyrobil. Bude proto stíhán za padělání a pozměňování veřejné listiny.

 

Falešné potvrzení o negativním testu, které si IT specialista pro svého zaměstnavatele vyrobil, ho teď může přivést do vězení. Je na něm i podpis lékařky, která neexistuje. "Kompletujeme podklady k jeho trestnímu stíhání pro přečin padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozí až tři roky odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Přitom kdyby se se svým zaměstnavatelem dohodl, že chce pracovat z domova, nejspíš by mu vyhověl. Místo toho si ale vymyslel historku, že se setkal s člověkem nakaženým koronavirem.

 

 

Nadřízení mu proto umožnili pracovat z domova, kde měl zůstat 10 dní a pak nastoupit do práce. Když se ale po osmi dnech nadřízenému ozval, že chce do práce dřív, logicky po něm požadoval podstoupení testu na koronavirus. Muži se ale na testy nechtělo, a tak vyrobil falzifikát potvrzení o tom, že je zdravý.

 

Zaměstnavatel nechal dokument prověřit v nemocnici a lékaři rychle odhalili, že není pravý. I když tím muž žádný prospěch nezískal, protože pro firmu dál pracoval, zadělal si tak na velké problémy.

pez TN.cz