Zvláštní úlovek

Muž vylovil z Vltavy monstrum! Podivná ryba mu uhynula v rukách

Muž vytáhl z Vltavy monstrum - 6
Zdroj: zpravy@nova.cz
Rybář vytáhl z Vltavy monstrum
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
16.11. 2020 13:04
Téma:

Když šel muž z Vraného nad Vltavou kousek za Prahou v sobotu na ryby, vůbec nečekal, že z nejdelší české řeky vytáhne monstrum. Jeho úlovek s očima vytřeštěnýma tak, jako by se vyděsil ještě víc, mu uhynul v rukách. Expert z Jihočeské univerzity řekl TN.cz, o jakou rybu se jedná.

Úlovek, jaký se v Česku jen tak nevidí. Rybář si šel o víkendu zachytat a z Vltavy vytáhl podivnou rybu s vytřeštěnýma očima.

 

"Měřila 22 centimetrů, v životě jsem nic takového neviděl. Ryba hned uhynula a byla ponechána na místě," napsal TN.cz Martin, který byl evidentně v šoku i po několika dnech. Ryba nevypadala vůbec zdravě, její ploutve cosi poničilo.

 

Podle Tomáše Randáka z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jde o krunýřovce.

 

 

"V našich podmínkách je to akvarijní druh, který je teplomilný. Při teplotách vody pod 20 stupňů Celsia hyne. Zřejmě se ho takto zbavil nějaký akvarista," vysvětlil Randák. Kvůli jeho zbídačenému stavu nevěděl, o jakého krunýřovce se jedná přesně.

 

Krunýřovec se dobře snáší s ostatními akvarijními rybami, nejčastěji se chová kříženec krunýřovce mnohoostrného, skvrnitého a modrého. Často se používá jako čistič akvárií.

 

GALERIE: Muž vylovil monstrum z Vltavy

1
/
3
Zdroj: zpravy@nova.cz
Muž vytáhl z Vltavy monstrum - 4

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz