Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

České Budějovice

Na chlapce spadla na hřišti 80kg část hračky! Rozbila mu hlavu

Na pětiletého chlapce spadl v parku v Českých Budějovicích železný osmdesátikilový talíř. Předškolák skončil v nemocnici s velmi vážným poraněním hlavy. Případ vyšetřuje policie.

Tahle hra má u dětí procvičit motoriku. Několik kuliček pohybem asi metrového talíře mají dostat do jamek uvnitř. Jenže - v pátek dopoledne vážně zranil předškoláka. "Z výšky několika desítek centimetrů na něj spadla část z jednoho z herních prvků o váze zhruba osmdesáti kilogramů," sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

"Při příjezdu záchranářů byl chlapec při vědomí a lékař vyslovil podezření na závažné mozkolebeční poranění a zranění horní končetiny," uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková. Chlapeček skončil v nemocnici. Lékaři ho museli ihned operovat.

 

Po neštěstí zůstal na hřišti jen dřevěný podstavec. Prvek patřil k nejoblíbenějším a to nejen mezi dětmi. "Já jsem to i hrál, to je normálně kulička na rovnováhu a myslím si, že samo se to urvat nemohlo," řekl jeden obyvatel Českých Budějovic.

 

"Policisté nyní zjišťují a hledají osobu, která pravděpodobně zanedbala údržbu nebo nějakou kontrolu těchto herních prvků," doplnil Matzner. Park spravuje českobudějovický magistrát. Funguje necelý rok a půl.

 

 

Poslední revize byla prý provedena loni v říjnu."Město nechávalo samozřejmě dělat běžné i certifikované kontroly podle zákona. A tento herní prvek je zatím stále v záruce od dodavatelské firmy," prohlásil náměstek primátora Petr Podhola.

 

Policisté část zařízení odvezli na expertizu. Tu si nechá zpracovat i město. "Je otázkou jestli se nejedná o skrytou vadu herního prvku," dodal Podhola.

 

Policisté případ vyšetřují jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Viník může jít až na rok za mříže. Pokud by se ukázalo, že je vina na straně výrobce, hrozí mu i pokuta od české obchodní inspekce a to až padesát milionů korun.
 

TN.cz