Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

foto+video tajemné česko

Na hřbitově nedaleko Prahy se prý pohybují hroby! VIDEO

Jen kousek za Prahou se nachází na první pohled poměrně nenápadná obec Noutonice, jejíž přilehlý hřbitov ale patří mezi ty nejstrašidelnější v Česku. Důvodů je hned několik!

Historie noutonického hřbitova sahá až hluboko do středověku. Podle legendy se zde měli pohřbívat nepokřtěné děti, popravení a další nechtěné existence. V hromadných hrobech na tomto místě měli končit i nakažení morem. "Možná díky tomu vznikla nějaká aura toho, že to místo je strašidelnější než jiné vesnické hřbitovy," vysvětluje Ondřej Bezouška z Paranormal týmu, který se výzkumem podobných míst zabývá.

 

S noutonickým hřbitovem je také spjata legenda, že zde měla po pádu z koně zemřít šlechtična Barbara von Langendorf. Ta se zde má dodnes zjevovat a upozorňovat na to, že její smrt nebyla náhodná. Tím ale výčet tajemných jevů na místním hřbitově rozhodně nekončí. Ve večerních a nočních hodinách můžete údajně na hřbitově zaslechnout kroky či dupání i ve chvíli, kdy na něm nikdo další není.

 

GALERIE: Noutonický hřbitov

1
/
12
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Noutonický hřbitov - 6

 

Některé hroby se prý nedají vyfotografovat, na snímcích má být místo nich jen mlha. A místní také tvrdí, že v okolí kamenného sousoší uprostřed hřbitova bývá často slyšet šepot. Nejtajemnějším jevem na noutonickém hřbitově ale má být údajný noční pohyb hrobů. Ten popsalo hned několik na sobě nezávislých návštěvníků. "Má zde docházet k samovolnému pohybu těžkých předmětů jako náhrobních kamenů nebo křížů," přibližuje nejspíš největší záhadu hřbitova Ondřej Bezouška.

 

 

Do jaké míry jsou popsané jevy skutečností a co je jen výplodem fantazie, necháme na každém. Jisté ale je, že je místní hřbitov velmi hezký a rozhodně stojí za návštěvu. "Jde o velice pěkné pietní místo, které si zaslouží pozornost nikoliv pro jeho strašidelnou stránku, ale čistě pro stránku té piety," souhlasí Bezouška.

 

A kromě mrazivých pověr disponuje hřbitov ještě jednou zajímavostí. Leží zde totiž pochovaný známý hudební skladatel Petr Hapka, který bydlel v nedaleké Okoři.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z toho běhá mráz po zádech! Školní kamera zachytila DUCHA, který se procházel po chodbách VIDEO
Žena natočila ve svém bytě NĚCO PODEZŘELÉHO

TN.cz/Jakub Deml