CHAT S OSOBNOSTÍ

Nemocniční péče v koronakrizi: Na otázky odpovídal Petr Arenberger

Ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger
Roman Dolejský
Roman Dolejský
21.10. 2020 22:03
Téma:

Spolu se zhoršující se epidemiologickou situací vzniká velký tlak na zdravotnická zařízení. Do chatu TN.cz přijal pozvání ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Ve středu večer odpovídal na dotazy čtenářů ohledně nemocniční péče v časech koronakrize.

Další tisíce nakažených koronavirem přibylo jen za úterý. V nemocnicích je aktuálně 4417 pacientů s koronavirem, stovky z nich v těžkém stavu.


Nemocnice proto musí omezovat péči. Některé zákroky musí omezit, jiné ovšem nejde odkládat. Na podrobnosti ohledně nemocniční péče v druhé vlně šíření koronaviru odpovídal ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger.

 

 

Petr Arenberger například odpovídal na otázku, jaká je současná kapacita FN Královské Vinohrady a kolik lidí denně zemře. "Celkem máme v tomto okamžiku 69 hospitalizovaných, nejtěžších je 12. Denně zemřou zatím až 2 pacienti. Připravujeme se na několik stovek hospitalizovaných v období mezi 3. a 11. listopadem,“ uvedl Arenberger.

 

Na všechny zodpovězené otázky se můžete podívat zde:

On-line rozhovor

 

Otázka padla také na to, zdali je možné se nechat otestovat i jinak než výtěrem z nosu. "Lze to, ale přesnost je nejvyšší pomocí PCR po výtěru z nosu,“ odpověděl ředitel.

 

Petr Arenberger (61) je ředitelem FN Královské Vinohrady od loňského října. Svá studia absolvoval na Karlově univerzitě. Atestaci získal v dermatovenerologii. Je předsedou České dermatovenerologické společnosti a místopředsedou České lékařské společnosti JEP.
 

TN.cz