Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

překvapivý výzkum

NOVÁ STUDIE: Vědci zjistili, proč mají ženy menší chuť na SEX!

Odmítání
Zdroj: Thinkstockphotos
Témata:

Tohle není úplně dobrá zpráva. Studie zjistila, že za obligátní "dneska ne, miláčku" můžou u žen plasty. Se kterými přicházíme dennodenně do styku...

Plastové obaly na jídlo, lahve, lino, závěsy ve sprchovém koutu a kdovíco ještě. Všechny tyto umělé věci obsahují chemikálie, které potlačují u žen chuť na sex. Ftaláty, které se používají k změkčování plastů, totiž negativně ovlivňují produkci hormonů.

 

Alespoň to zjistila studie doktorky Emily Barrettové z Lékařské fakulty univerzity v Rochesteru. Se svým týmem zkoumala u skupiny 360 těhotných žen ve věku mezi dvaceti a třiceti lety hladinu ftalátů v těle a zároveň se jich ptala, jak velkou chuť na sex měly v měsících předcházejících otěhotnění.

 

Ženy s vysokým množstvím ftalátů v těle dvaapůlkrát častěji odpovídali, že na sex moc chuť neměly, než ty, které měly hladiny ftalátů nízké.

 

 

"Je to zajímavé, protože jsou to chemikálie, jimž jsme vystaveni každý den a naše okolí je jich plné. Nějaké ftaláty měly v těle úplně všechny participantky," uvedla doktorka Barrettová. Domnívá se, že ftaláty interferují s produkcí estrogenu a testosteronu, které ovlivňují ženské libido.

 

Barretová proto doporučuje pokusit se zdroje ftalátů minimalizovat. "Vyměňte předem zpracované jídlo za čerstvé bez obalu, nechoďte do fast foodů, lino vyměňte za dřevěnou podlahu a závěsy ve sprše za skleněnou stěnu," radí.

 

Studii doktorka prezentovala na letošní vědecké konferenci o rreprodukční medicíně v Honolulu.

hel TN.cz