NOUZOVÝ STAV

O kolik se prodlouží nouzový stav: Schillerová a Hamáček prozradili číslo

Jan Hamáček, Alena Schillerová
Zdroj: Profimedia
Jan Hamáček a Alena Schillerová
Roman Dolejský
Roman Dolejský
21.3. 2021 13:44
Téma:

Vládní ministři v neděli oznámili, o kolik by se mohl prodloužit nouzový stav. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) je ve vládě shoda na prodloužení nouzového stavu nejméně o 14 dní, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) prohlásila, že vláda Sněmovnu požádá o 30 dní. Obě vyjádření pochází z neděle.

Ministr vnitra Jan Hamáček v nedělní Partii na CNN Prima News prohlásil, že se vláda shodla na nejméně 14denním prodloužení nouzového stavu, což by znamenalo do 11. dubna.


"Já doufám, že by 14 dní mohlo stačit. Pokud by to zabralo, tak po 14 dnech se můžeme dostat na denní nárůsty pod 5000 a pak samozřejmě můžeme zvednout plošná opatření a zbytek 'dojet' podle pandemického zákona, to je nejrealističtější výhled. Stejně jako jsme dodržovali ty tři týdny, když to ty dva týdny vydržíme, tak budeme koukat na o hodně lepší čísla," řekl Hamáček.

 


O něco později na České televizi v Otázkách Václava Moravce prohlásila ministryně financí Alena Schillerová, že vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní.

Anketa

O kolik by měl prodloužit nouzový stav?

Hlasovalo 5535 lidí.

"Zatím jsme o tom debatovali předběžně v pátek, a domluvili jsme se, že požádáme o celých 30 dnů, uvidíme, co se stane v Poslanecké sněmovně, nepředpokládám, že celých 30 dnů dostaneme," prohlásila Schillerová.
 

Vláda se o konečné délce nouzového stavu bude radit na pondělní schůzi. Poslanecká sněmovna bude o prodloužení nouzového stavu hlasovat koncem následujícího pracovního týdne.

 

Vláda rozhodla, že ani po 21. březnu velké rozvolňování nepřijde. Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz