návrat do lavic

Plaga: Rozhodnutí o návratu dětí do škol chci nejpozději do večera!

Robert Plaga
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
27.10. 2020 8:16
Téma:

Ministr školství trvá na tom, aby do úterního večera padlo rozhodnutí ohledně návratu dětí do škol. Jakmile to situace dovolí, měly by se podle něj do tříd vrátit zejména děti, které jsou na prvním stupni, myslet se ale musí také například na žáky závěrečných ročníků. Ministr zdravotnictví už v pondělí oznámil, že rozodnutí padne až ke konci tohoto týdne.

Situace v souvislosti s koronavirem není příznivá, velkou nejistotu zažívají rodiče a děti, nikdo stále netuší, kdy by se žáci měli vrátit do škol. Brzy by ale měla být situace o něco jasnější.

 

Ministr školství Robert Plaga na pondělním jednání vlády opakovaně vyzval ministra zdravotnictví Romana Prymulu, aby padlo definitivní rozhodnutí o návratu dětí do škol k 2. listopadu. Zejména by mělo jít o děti na prvním stupni základních škol.

 

Žáci se 2. listopadu do školy nevrátí, řekl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula:

 

"Jakmile to situace dovolí, musí se do škol primárně vrátit nejen první stupně (hlavně 1. a 2. třídy), ale rozvolňovací scénáře musí myslet i na závěrečné ročníky jak ZŠ, které čekají přijímačky, tak SŠ, které čeká maturita nebo závěrečná zkouška," zhodnotil Plaga.

 

 

Ministr vnitra Jan Hamáček nicméně již v pondělí na sociálních sítích uvedl, že je situace velmi špatná, školy podle něj budou zavřené ještě několik týdnů.

 

Na pondělní tiskové konferenci o návratu dětí do škol hovořil i ministr zdravotnictví. "Ta situace opravdu je nepříznivá a ukáže se na sklonku tohoto týdne, jestli budeme schopni pustit první stupeň. Zatím ta čísla opravdu příznivá nejsou. Uvažujeme i o variantě, že by byl jen první a druhý ročník, ale rozhodne se opravdu na základě dat," uvedl Prymula.

 

Vláda mimořádně jedná i v úterý, na programu je jediný bod, kterým je prodloužení nouzového stavu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz