Týdenní předpověď

Po tropickém pátku se o dost ochladí, dorazí přeháňky i bouřky!

Po horkých dnech přijdou bouřky
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 9. 7. 2020
Téma:

Pokud vám chybí tropické počasí, podle předpovědi se ho v následujících sedmi dnech dočkáte jenom v pátek. O víkendu bude citelně chladněji, meteorologové předpovídají také déšť a bouřky.

"Ve čtvrtek bude postupovat přes střední Evropu k východu teplá fronta. Za ní k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv vyvrcholí před zvlněnou studenou frontou, která bude v pátek odpoledne a v noci na sobotu postupovat přes naše území k východu. Za ní se do střední Evropy rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu, která bude v závěru postupně slábnout," píše na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

První bouřky dorazí podle expertů už v průběhu čtvrtka. "Bude většinou zataženo, místy občasný déšť, během dne od jihozápadu protrhávání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejnižší noční teploty 15 až 11, na severu jen 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihu až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě kolem 19 °C," slibují meteorologové.

 

 

V pátek přijdou podle předpovědi tropy. Většinou bude polojasno, v severní polovině republiky ale ojediněle zahrozí přeháňky. Odpoledne se počasí začne od západu kazit, zatáhne se a na většině území Čech budou přeháňky, místy i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude pršet jen ojediněle.

 

V noci a ráno budou teploty mezi 12 až 16 stupni, přes den mezi 27 až 31 °C, na jihovýchodě ČR budou maxima ještě o dva stupně vyšší.

 

Předpověď počasí na dnešní a nejbližší následující dny:

 

 

Bohatá na déšť bude sobota. "Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku ojediněle bouřky. Od severozápadu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě 12 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C," popisuje ČHMÚ citelné ochlazení.

 

To neděle už bude pro výlet do přírody vhodnější. Podle předpovědi bude jasno až polojasno, během dne až oblačno. Přeháňky se objeví jen ojediněle, stejně jako ranní mlhy. V noci bude mezi sedmi až jedenácti stupni, přes den mezi osmnácti až dvaadvaceti.

 

 

Jasno až polojasno bude zpočátku i v pondělí, pak se ale začne nebe zatahovat a zejména na severozápadě se ojediněle objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 19 až 23 stupňů.

 

A výhled počasí od úterý do čtvrtka? "Většinou polojasno, ojediněle přeháňky. Postupně přeháňky, místy a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, postupně 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C," uzavírají týdenní předpověď meteorologové.

TN.cz