pietní akce

Politici i další lidé si připomněli na Vítkově 74. výročí konce války!

Téma:

Ve středu 8. května se sešli u Národního památníku na Vítkově představitelé státu a armády k připomenutí již 74. výročí konce druhé světové války v Evropě. Na místo dorazil i prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš nebo předseda Sněmovny Radek Vondráček. Po pietním aktu dojde ke jmenování nových generálů na Pražském hradě.

Již tradičně se politi, vojáci a další lidé zúčastnili pietního aktu u Národního památníku na Vítkově v Praze. Letos ve středu 8. května oslavíme již 74. výročí konce druhé světové války v Evropě.

 

Na ceremoniálu nechyběl prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, předseda Sněmovny Radek Vondráček, ministr obrany Lubomír Metnar, náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata nebo pražský primátor Zdeněk Hřib.

 

Deset minut před zahájením pietního aktu se konal slavnostní pochod členů armády. Pietní akt byl zahájen v 11 hodin. Poté nad Vítkovem proletěly gripeny a zazněla státní hymna. Následovalo kladení věnců k památníku a držení minuty ticha za padlé.

 

 

Po ukončení ceremoniálu se na Pražském hradě ve dvě hodiny uskuteční slavnostní jmenování nových generálů prezidentem Milošem Zemanem. Zúčastnit by se ho měl také premiér Andrej Babiš.

 

Pietní akty související s výročím ukončení války se budou konat po celé České republice. Druhé světové války se zúčastnila většina států světa. Během ní zemřelo více než 60 milionů lidí a stala se tak dosud nejvíce zničující válkou v dějinách lidstva.

reg TN.cz