VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ

Poslední šance: Davy lidí se hrnou do obchodů s dětskou obuví, i bez roušek

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:21
27.2. 2021 13:03
Téma:

Kvůli nařízení vlády, které opět znemožní nákup obuvi dětem, se u prodejen tvoří fronty. Lidé nařízení vlády kritizují také na internetu, hlavně v souvislosti s tím, že květinářství zůstávají otevřená.

Poslední šanci koupit dětem boty před začátkem jara využili mnozí rodiče. Například v Českých Budějovicích se utvořila fronta čítající až desítky rodičů s dětmi. Někteří na sobě nemají ani ochranu dýchacích cest.

 

"Potřebujeme nutně letní botičky, tyto už promokají. Nemáme jim co dát na nohy. Čekáme tu už hodinu," popsala jedna z maminek před obchodem.

 

"Nemáme z toho radost. Žačíná jaro, malý má první boty a potřebujeme to vyzkoušet. Opatření jsou nepříjemná, ale pokud to bude jen na tři týdny, tak se to bude dát vydržet," řekla další.

 


Frontu před jiným obchodem s botami pro děti okomentovala v sobotu na facebooku i Denisa. "Když potřebuješ dětem koupit celoroční boty, aby nechodily pořád ve sněhulích, a zjistíš, že budeš čekat minimálně hodinu? A ano přes net to kupovat nemůžeme, musíme to vždy vyzkoušet, takže kdo má podobný problém, vemte si s sebou pořádné oblečení a svačinku," poradila.

 

Anketa

Souhlasíte s uzavření prodejen s obuví pro děti?

Hlasovalo 1320 lidí.


"Dětem nekoupíme boty, bundu ani sešit, ale nevadí, můžeme si koupit krásnou kytičku. Vláda zavřela zdravé lidi do lágru bez možnosti návštěv, způsobila jim starosti a stres, poštvala na vlastní obyvatele armádu a efekt bude za tři týdny minimální, nebo žádný," napsal v sobotu na sociálních sítích Dominik.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz