rozpad manželství

Předseda ČSSD Hamáček se rozvádí, s manželkou Kamilou byl třináct let

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 23.1. 2020 23:34
Téma:

Další manželství na české politické scéně nevydrželo. Rozvádí se ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. S manželkou Kamilou, se kterou má dva syny, žil třináct let.

"Ano, mohu potvrdit, že jsme společně s manželkou požádali o rozvod," řekl Hamáček webu iDNES.cz. Rozvod to bude prý klidný, jelikož se s manželkou na všem předem domluvili. Další informace předseda ČSSD nechtěl říct, vzhledem k nízkému věku synů Lukáše a Matyáše. 

 

Hamáček není jediným politikem, kterému manželství nevydrželo. Rozvod absolvoval také bývalý předseda ODS Mirek Topolánek, který čekal několik let, než jeho žena Pavla svolila k podání žádosti. 

 

Manželství se rozpadlo také bývalému premiérovi a předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. A to dokonce dvakrát.

 

Po deseti letech vztahu se jeho Petra rozhodla vzít dceru a odstěhovala se pryč. Jeho bývalá žena prý ve vztahu trpěla. Na to tehdy Paroubek reagoval, že spíš trpěla jeho peněženka. Šlo už o druhý Paroubkův rozvod jako politika - ještě před Petrou dal vale manželce Zuzaně.

 

 

V roce 2018 se rozvedl i bývalý premiér Bohuslav Sobotka. S ženou Olgou se oženil v roce 2003, spolu mají syna Martina a Davida. Většinou se Olga držela po celou dobu stranou a do politického života nezasahovala. A manželství nevydrželo ani bývalému premiérovi Petru Nečasovi. O rozvod pár požádal v roce 2013. 

TN.cz