STARONOVÝ PŘEDSEDA

Předsedou Senátu zřejmě zůstane Vystrčil. Podpoří ho TOP 09, ODS i STAN

Miloš Vystrčil
Zdroj: Profimedia
Miloš Vystrčil
David Mimra
David Mimra
14.10. 2020 11:12
Téma:

Senátoři TOP 09, kteří odešli z klubu STAN, se dohodli s kolegy z ODS na společném klubu. Frakce tak bude největší v Senátu. Klub se bude jmenovat ODS-TOP 09. Předsedou Senátu zůstane s největší pravděpodobností Miloš Vystrčil (ODS). Podpořit ho totiž chce i hnutí Starostové a nezávislí.

Nejpočetnější frakce by měla mít nárok na obsazení pozice předsedy Senátu. Nejsilnější frakcí se stalo aktuální spojení ODS s TOP 09. Právě toto uskupení by mělo předsedu navrhnout. Starostové budou mít v klubu 24 členů, ODS bude mít nejméně 21 členů.


"Jsme uprostřed krize, kdy vláda nezvládá svou roli v domácí i v zahraniční politice. V době, kdy Poslaneckou sněmovnu ovládá populistická většina. V době, kdy prezident neplní svou roli a rozděluje společnost. Tím vším roste důležitost Senátu. Proto není na místě, v podivné a napjaté době, vést personální přetlačování o pozici předsedy," uvedl předseda hnutí STAN Vít Rakušan na sociální síti.

 

 

V tom, koho podpoří za předsedu, prý už mají jasno. "Podpoříme toho, kdo se osvědčil, podpoříme Miloše Vystrčila na funkci předsedy Senátu Parlamentu České republiky," uzavřel předseda hnutí STAN Vít Rakušan.


Třetí nejsilnější frakcí v Senátu zůstane klub KDU-ČSL a nezávislých. ČSSD zůstanou tři senátoři. Klub pro liberální demokracii-Senátor 21, by měl mít sedm až osm členů. ANO by mělo mít jen šest členů.

 

Druhé kolo senátních voleb nečekaně zamíchalo rozložením sil v Senátu. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

TN.cz