PŘÍMÝ PŘENOS

Prezident po týdnech na veřejnosti. Jmenoval soudce, generála a rektorku

Téma:

Prezident republiky Miloš Zeman se dnes po několika týdnech opět objevil na veřejnosti. Důvodem je jmenování soudců, rektorky vysoké školy, ale i propůjčení hodnosti brigádního generála.

Akce probíhá na Pražském hradě od 11 hodin. Celou událost můžete sledovat živě v tomto článku na TN.cz.

 

Jako první jmenoval prezident Miloš Zeman soudce obecných soudů a na post předsedkyně Městského soudu v Praze Jaroslavu Pokornou. Jmenoval také předsedu Krajského soudu v Plzni Alexandra Krysla.

 

 

Zeman propůjčil hodnost brigádního generála zástupci velitele Pozemních sil Armády České republiky plukovníkovi generálního štábu Pavlu Lipkovi. S hodnotí bude působit ve strukturách velitelství Mnohonárodní divize NATO Severovýchod v polském Elblagu. Jmenoval také rektorku Univerzity obrany v Brně Zuzanu Kročovou.

 

Záznam celé ceremonie:

 

 

Před více než třítýdenní dovolenou se prezident naposledy na veřejnosti ukázal na konci června na americké ambasádě při příležitosti oslav Dne nezávislosti.

 

 

O pár dní dříve navštívil Lidice. Když se šel poklonit památce obětí, řádně vyplísnil svou ochranku, že zastavila jeho vůz daleko od památníku. Připomeňte si Zemanovo kárání v reportáži:

emi, rod TN.cz