Vyšetřovací zpráva

První závěry o Kellnerově nehodě. Zmapovali minuty před tragédií

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 14. 4. 2021 20:02
13.4. 2021 22:30
Téma:

Američní vyšetřovatelé zveřejnili předběžnou zprávu o tragické nehodě vrtulníku v aljašských horách, při které zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner. Přesná příčina zatím není známá, Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) ale popsal, co se dělo těsně před neštěstím.

Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) zveřejnil první zprávu o tragické nehodě helikoptéry na Aljašce. Zahynulo při ní pět lidí včetně miliardáře a filantropa Petra Kellnera.

 

Jak uvedl portál ADN, přesná příčina neštěstí ještě známá není. Vyšetřovatelé ale zjistili, že se pilot několik minut před nehodou manévroval těsně u hřebenů Chugachských hor.

 

"Vrtulník letěl v nízké nadmořské výšce a pomalu," konstatoval jeden z vyšetřovatelů Joshua Cawthra. Kellner provozoval v aljašských horách heliskiing, tedy lyžování po vysazení z vrtulníku. Nikdy se netajil, že miluje adrenalin. 

 

 

Helikoptéra narazila do hory v blízkosti ledovce Knik u města Anchorage. Podle dosavadních závěrů se potom řítila přes 200 metrů dolů po svahu.

 

Jediným přeživším je někdejší reprezentant ve snowboardingu David Horváth. Ten se prý domnívá, že tragédii způsobilo několik nešťastných náhod. Jakmile se zotaví, má v plánu spolupracovat s NTSB na vyšetřování. To bude podle odhadů trvat několik měsíců.

 

Petr Kellner byl většinovým majitelem skupiny PPF, která vlastní firmy jako AirBank, O2 Česká republika, CETIN nebo CME, mateřskou společnost TV Nova.

 

O tragické události informovala TV Nova v reportáži:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz