poradní orgán

Rada vlády řešila nouzový stav, hejtman nastínil možná další opatření

Martin Klícha
Martin Klícha
29.9. 2020 15:38
Téma:

Rada vlády pro zdravotní rizika projednávala v úterý dopoledne možné vyhlášení nouzového stavu a případná bezpečnostní opatření, která by se mohla zavést. Konkrétní podoba nepadla, nicméně se mluvilo například o omezení pro restaurace a další podniky, řešila se i případná omezení pro školy.

Podle předsedy Asociace krajů ČR a zároveň také hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka bylo jednání Rady vlády pro zdravotní rizika poměrně klidné.

 

Rada diskutovala i o dalších případných opatřeních. "Konkrétní závěry tam úplně nepadly, mluvilo se samozřejmě o počtu osob třeba v restauracích, ty se zavírat nemají, ale mají se přijmout opatření podobná jako třeba v Německu, pokud si to pamatuji, a některé další kroky," sdělil Běhounek s tím, že přesnou podobu musí předložit ministr zdravotnictví na mimořádném jednání vlády, které se uskuteční ve středu.

 

Řešilo se také školství. Podle Běhounka zatím není vůle řešit to plošně, pokud se nic nezmění, situace by se tak měla řídit podle semaforu. Někteří pedagogové požadují, aby mohli přejít na distanční výuku.

 

 

Rada nemůže přijmout žádné rozhodnutí, jedná se o poradní orgán, vláda se tak doporučením Rady pro zdravotní rizika řídit může, ale nemusí.

TN.cz