Šílená nezodpovědnost

Rodiče měli v kočárku dvouměsíční holčičku, v krvi dohromady 7 promile!

Téma:

Opilí rodiče na pražském Václavském náměstí minulý pátek neunikli pozornosti kolemjdoucích. Zvlášť proto, že v kočárku měli teprve dvouměsíční dcerku. Kousek od nich stála policejní hlídka, která se snažila o citlivý zásah. Dvojice však o pomoc zjevně nestála.

Krátce před osmou hodinou večer obdrželi policisté upozornění na opilou dvojici, která na Václavském náměstí sedí na lavičce i s kočárkem s malým miminkem. Když hlídka dorazila na místo, měli se už nezodpovědní rodiče k odchodu.

 

Dechová zkouška prokázala, že se oznamovatelka nemýlila. "Policisté u obou rodičů provedli dechovou zkoušku a zjistili, že matka má 2,8 a otec 4,2 promile alkoholu," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Zejména žena měla tendence se vzpouzet a pokoušet se utéct, z jejích úst zaznělo i několik vulgarismů.

 

"Protože se v tomto stavu nemohli o teprve dvouměsíční holčičku dostatečně postarat, museli si pro ni přijet záchranáři a odvézt ji do nemocnice," dodal Daněk.

 

 

Policisté se několikrát dvojici snažili vysvětlit, že jí chtějí pomoct, aby situace neeskalovala do ještě horších důsledků. S pozitivní reakcí se však nesetkali. Matka dítěte jela do nemocnice také, otce vzali policisté na služebnu, aby objasnil, proč byli oba v natolik podroušeném stavu.

 

Případ už má na stole orgán sociálně právní ochrany dětí, jenž se jím bude nadále zabývat.


Na celý záznam policejního zásahu se podívejte zde:

 

drz TN.cz