Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2018 14:56
Léčí se ve Vídni

Schwarzenbergovi se vrátila vážná nemoc! Poslal vzkaz odpůrcům

Karel Schwarzenberg (archivní foto)

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg má znovu zdravotní potíže. Vrátil se mu zápal plic, kterým trpěl už na začátku října. Antibiotika nezabírají, proto se bude léčit pomaleji.

Schwarzenberg o své nemoci informoval na svém facebookovém profilu, kde také poděkoval za přání brzkého uzdravení. "Toho času jsem ve Vídni, protože se ta nemoc naplno projevila až když jsem sem přijel," napsal kníže s tím, že návrat do Prahy plánuje na příští týden.

 

Protože ale trpí virovým zápalem plic, antibiotika, která léčí ten bakteriální, jsou neúčinná. Většině nemocných prospěje klid na lůžku a domácí péče. "Prostě se budu léčit o něco pomaleji," prohlásil Schwarzenberg a ujistil, že už se cítí lépe než před několika dny.

 

 

Ani nemocný si ale čestný předseda TOP 09 neodpustil rýpnutí do svých odpůrců. "Mohu si představit, že bylo dost těch, které zpráva o mé nemoci naplnila jistou nadějí. Musím jim vzkázat, že musí ještě počkat, prozatím ještě zgrejznout nehodlám," uzavřel svůj příspěvek.

 

 

Zápalem plic trpěl Schwarzenberg už na začátku října, kdy se ani nemohl hnout z postele. V polovině září zase zkolaboval ve Sněmovně, odkud ho sanitka odvezla do nemocnice. Podle svědků upadl a byl při vědomí, do sanitky nastoupil sám a po krátké hospitalizaci byl propuštěn.

 

Video: Reportáž o kolapsu Karla Schwarzenberga ve sněmovně

 

epa TN.cz
Reklama