Nařízení hygieniků

Situace se komplikuje, do dvou měst se vracejí přísná opatření proti Covid-19!

Žena na ulici s rouškou a dezinfekcí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
10.7. 2020 15:37
Téma:

Protože se zhoršuje epidemiologická situace v Kutné Hoře a Čáslavi, rozhodli středočeští hygienici o tom, že se sem od páteční půlnoci vrátí řada mimořádných opatření, která vláda v uplynulých týdnech plošně zrušila.

"Jisté je, že z důvodu zamezení šíření nákazy budou znovu povinné roušky v uzavřených veřejných prostorách, městské hromadné dopravě, nákupních střediscích. Bez roušek se od soboty neobejdou ani svatební obřady," uvedla Kutná Hora na facebooku.

 

Podrobný výčet omezení už na svých stránkách vyvěsila také středočeská hygienická stanice. Nechybí mezi nimi znovuzavedení takzvaného vstupního filtru pro pacienty i zaměstnance přicházející do nemocnic a dalších zdravotnických zařízení a s tím spojený zákaz návštěv v nich i v zařízeních sociálních služeb. I když s několika výjimkami.

 

Hygienici také omezili počet lidí na hromadných akcích venku (300 lidí na sektor, maximálně pět sektorů) i uvnitř (200 lidí na sektor). Vrací se také rozestupy do restaurací i jiných provozoven stravovacích služeb.

 

 

"Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze aktuálně eviduje nárůst počtu lidí, u kterých byla prokázána nákaza Covid-19 na území obcí s rozšířenou působností Kutná Hora a Čáslav. V návaznosti na zhoršenou epidemiologickou situaci je hlavním cílem vydání mimořádného opatření přerušit cestu přenosu nákazy a zabránit masivnímu rozšíření viru v populaci," zdůvodnili hygienici znovuzavedení mimořádných opatření.

 

Kompletní přehled nařízení, zákazů a opatření najdete na webu středočeských hygieniků ZDE.

 

Kutnohorsko a Čáslavsko se tak připojily ke Karvinsku, kde je aktuálně epidemiologická situace nejhorší v republice. Virus se tu rozšířil především mezi horníky a jejich rodinami.

 

O situaci na Karvinsku ve čtvrtek jednala také Sněmovna:

 

 

 

 

 

TN.cz