ke kávě i na oslavu

Sladké potěšení od LÁDI HRUŠKY: Vyzkoušejte pletený čokokoláč!

Láďa Hruška: Pletený čokokoláč
Zdroj: TV Nova

Gurmánský experimentátor vzal opět kuchyni útokem. Dneska se Láďa Hruška pustil do koláče, který na první pohled vypadá složitě, opak je ale pravdou. Recept na pletený čokokoláč bude bezesporu aspirovat na hit mezi dezerty.

Pletou se svetry, občas nohy a někdo si plete pojmy s dojmy. Láďa Hruška vám dnes uplete výtečný koláč s čokoládovou náplní.

 

Co budete na čokoládovou pochoutku potřebovat?

 

Všechny ingredience na těsto smícháme v jedné nádobě a jako vždycky uhněteme jednolitý bochánek těsta. Ten pak dáme odpočinout asi na tři čtvrtě hodiny. Pokud chcete, aby těsto lépe vykynulo, strčte ho i s mísou do teplé vody  a uvidíte.

 

Těsto si pak rozdělíme na čtyři díly a z každého uválíme placku silnou asi dva milimetry. Na jeden vyválený kus těsta položíme talíř, obtáhneme si kolečko a to vymažeme lískooříškovým krémem. Toto opakujeme ještě dvakrát, poslední patro samozřejmě zeshora nemažeme.


 

Dílko podložíme pečícím papírem, nahoru opět položíme talíř a jako podle šablony ořízneme přebývající těsto na kraji. Uprostřed si pak lehce obtáhneme hrneček, kvůli ornamentu, který budeme vyrábět. Postupným půlením si rozdělíme dort na šestnáctiny a vždy dva sousední kousky otočíme proti sobě, aby vznikl efekt pletení.

 

Pak už zbývá naší pochoutku pomazat bílkem, přesunout na plech a šup do trouby. Na 180 stupňů na 15-20 minut. Odložte dietu, protože tohle je opravdová pochoutka. Dobrou chuť!


NA CELÝ RECEPT SE PODÍVEJTE ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Potraviny dobré pro naše zdraví: K čemu jsou dobré borůvky a k čemu avokádo?

GALERIE nejen pro chuťové buňky: Koukněte na nejroztomilejší jídla historie

TV Nova