nový recept

Snadná a rychlá snídaně? Hruškův MUFFIN z mikrovlnky!

Recepty Ládi Hrušky - Muffin z hrnku
Zdroj: TN.cz

Lahodná sladká snídaně nebo svačina za pár minut a bez velkého nádobí i vaření? To je borůvkový muffin Ládi Hrušky, který "upečete" za pár minut v mikrovlnce. Podívejte se na recept...

Borůvkový muffin, který pro vás jako svůj nový recept vybral Láďa Hruška, zvládne i dítě, které dosáhne na mikrovlnku. A hlavně - je hotový za několik minut. Pokud ho budete snídat, upečete ho sotva co si stihnete vyčistit zuby.

CELÝ VIDEORECEPT ZDE 

 

Jak na to? Nejprve najděte hrneček o objemu 3,5 deci. Do něj dejte dvě lžíce másla a zahřejte v mikrovlnce asi 10 nebo 20 sekund, dokud se máslo nerozpustí. Pak do hrnečku přidejte vejce, vanilkové aroma a mléko a směs důkladně prošlehejte vidličkou.

 

Pak ještě přidejte cukr, mouku, skořici a sůl a znovu vše vyšlehejte dohladka. Pak ještě vmíchejte polovinu borůvek a zbytek nasypte navrch. V tuhle chvíli je veškerá práce za vámi. Zbytek jí odvede mikrovlnka.

 

 

Hrneček se směsí vložte do mikrovlnky, nastavte střední výkon (600 W) a čas 4 minuty a 40 sekund. Pak si můžete jít třeba vyčistit ty zuby, protože až se vrátíte, máte hotovo. Tedy až na jeden drobný detail. Láďa Hruška doporučuje před podáváním posypat borůvkový muffin třtinovým cukrem a moučník podávat ideálně ještě teplý.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Snídaně u Tiffanyho? Nuda! Podívejte se, co všechno jde udělat z jídla

Video: Jak jíst hamburger, aby vám to nepadalo z ruky?

Související témata:
tn.cz / gar