Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výstraha ČHMÚ

Tropické dny budou provázet silné bouřky, přívalový déšť a kroupy!

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vyhlásili výstrahu před silnými bouřkami, které by měly zasáhnout severozápad republiky už dnes kolem šesté odpoledne, výstraha je platná až do noci na úterý. Teploty by měly v následujících dnech přesahovat tropickou třicítku, prosluněné dny budou ale provázet silné bouřky.

Výstraha před silnými bouřkami je platná od 18:00 do úterý do 3:00 a byla vyhlášena pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Středočeský kraj a Prahu. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varují před silnými bouřkami, které mohou doprovázet přívalové deště s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupy a také velmi silný vítr, který by v nárazech mohl dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

 

V pondělí by podle ČHMÚ mělo být většinou polojasno, odpoledne a večer se zatáhne v západní polovině Čech, kde se budou objevovat silné bouřky. Teploty přes den vystoupají k 28 až 32 °C, na západě bude kolem 27 °C.

 

V pondělí odpoledne navíc meteorologové vydali další výstrahy, varovali před vysokými teplotami a velmi silnými bouřkami. Varování před vysokými teplotami je platné od úterních 14:00 do 20:00, výstraha je platná pro Prahu, Středočeský, Královéhradecký a Pardubický kraj.

 

Vysoký stupeň nebezpečí bude v úterý platit kvůli velmi silným bouřkám. Ty by měly Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj zasáhnou v úterý od 15:00 do středy do 3:00. "Očekává se výskyt velmi silných bouřek doprovázených kroupami, přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů a nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině," uvádí ČHMÚ. Pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Královéhradcký, Pardubický kraj a Vysočinu pak platí nízký stupeň nebezpečí.
 

 

Jasná až polojasná obloha by měla vydržet i přes úterý. Při přechodné oblačnosti se mohou místy objevovat přeháňky nebo bouřky, na západě by mohly být opět velmi silné. Teplota vystoupá k 29 až 33 °C.

 

Pravděpodobnost výskytu srážek v pondělí 10. 6. 2019.

 

I ve středu by mělo být převážně jasno až polojasno, odpoledne a večer se mohou místy objevovat přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat kolem 28 až 32 °C. Vítr bude v bouřkách přechodně zesilovat.

 

 

Ve čtvrtek budou podle ČHMÚ silné bouřky trápit zejména Moravu a Slezsko, jinde by se měly objevovat ojediněle. Teplota v Čechách klesne k 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku bude stále kolem 28 až 32 °C.

 

I v pátek bude převážně jasno až polojasno, bouřky a přeháňky se budou ojediněle objevovat na východě. Teploty přes den vystoupají k 27 až 31 °C.

 

O víkendu nás čeká podle ČHMÚ 30 až 34 °C, následně by ale měla od západu přibývat oblačnost, teploty poklesnou do pondělí k 22 až 26 °C.
 

Předpověď počasí:

klma TN.cz