SPOJENÉ STÁTY

Trump poprvé uznal, že Biden vyhrál! O něco později však svá slova odvolal

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:46
15.11. 2020 15:22

Americký prezident Donald Trump poprvé uznal, že Joe Biden vyhrál prezidentské volby. Netrvalo však dlouho a svůj výrok zase změnil. V noci ze soboty na neděli se ve Washingtonu rozhořely střety mezi Trumpovými příznivci a odpůrci.

"Vyhrál, protože volby byly zmanipulované," uvedl v neděli odpoledne americký prezident Donald Trump na svém twitteru na adresu prezidentského kandidáta Joea Bidena.

 

"Nebyli povolení žádní dohlížitelé voleb a ani pozorovatelé, hlasy byly zpracovány společností Dominion vlastněnou radikální levicí se špatnou pověstí a ubohým vybavením," zdůvodnil své podezření na zmanipulované volby. Zmínil také falešnost médií.

 

Tweet, ve kterém Trump uznal Bidenovu výhru:

 

O něco později však Trump vydal nový tweet, ve kterém svá původní slova změnil. "Vyhrál jen v očích falešných médií! Nic jsem neuznal! Máme před sebou ještě dlouhou cestu. Byly to zmanipulované volby," hřímal.

 

Trumpův nový tweet:

 


Od soboty se ve Washingtonu shromažďují Trumpovi příznivci. Několik tisíc jich protestovalo proti volebním výsledkům. Demonstraci doprovázely potyčky s členy hnutí Black Lives Matter, ale i vážnější násilnosti s útokem nožem. Police zadržela více než 20 lidí. Informaci přinesla agentura AP.
 

Američané ve Washingtonu protestovali proti výsledkům voleb:

TN.cz