Příspěvek k důchodu

Už v prosinci přijde 5000 korun k důchodu! Zeman podepsal rouškovné

Senior a peníze
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
19.11. 2020 14:19
Téma:

Mimořádný příspěvek k důchodu dostal definitivní posvěcení, zákon ve čtvrtek podepsal prezident Miloš Zeman. Na 5000 korun navíc se může těšit téměř 2,9 milionů lidí. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začne peníze rozesílat hned začátkem prosince.

Bezmála třetina Čechů dostane během prosince 5000 korun k důchodu navíc. Zákon o takzvaném rouškovném ve čtvrtek podepsal prezident Miloš Zeman.

 

Bonus dlouhodobě prosazovala především ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). "Příspěvek pomůže 2,4 milionům starobních důchodců, více než 400 tisícům invalidních důchodců, 24 tisícům vdovců a vdov a téměř 33 tisícům sirotků," uvedla na twitteru.

 

Kritiku některých opozičních poslanců, že je rouškovné úplatkem, kabinet Andreje Babiše (ANO) odmítá. Důchodci prý měli kvůli epidemii koronaviru zvýšené výdaje, a tak si příspěvek zaslouží.

 

 

O peníze není potřeba žádat, přijdou společně s běžným důchodem. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ho začne rozesílat hned na začátku prosince. 

 

Kromě rouškovného podepsal Zeman třeba zákon na ochranu zvířat proti týrání nebo o odškodnění některých obětí potlačení demonstrací k prvnímu výročí okupace Československa z roku 1968.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz