výchovný ústav

V Boleticích končí ti největší dětští grázlové. Za tyhle zrůdnosti!

Boletice
Zdroj: tn.cz/ Policie ČR
Tady končí nejhorší dětští grázlové

Výchovný ústav v Boleticích nad Labem je místem, kde končí většina dětských násilníků. Prošlo jím už několik desítek dětí s hrůznou kriminální minulostí, včetně vrahů. Přečtěte si příběhy některých z nich.

Přepadení, znásilňování, vraždy - i takové skutky mají na svědomí chovanci výchovného ústavu v Boleticích. Na oddělení pro děti s extrémními poruchami chování jsou umístěni ti největší dětští grázlové. Konkrétně se jedná o děti školou povinné, které spáchaly trestný čin, za který by dospělý člověk byl odsouzený.

 

Nejnovějším chovancem Boletického ústavu je čtrnáctiletý Daniel, který před pár dny brutálně zabil spolužačku Elišku. Ironií osudu je, že po propuštění z ústavu nebudou mít gauneři ani záznam v rejstříku trestů.

 

 

Tohle jsou někteří z násilníků, kteří Boleticemi prošli

 

Zavraždil spolužačku a pak ji znásilnil

Byl to první den roku 2004, když se třináctiletá Barborka vracela od kamarádky z Hospozína do Kmetiněvsi, kde bydlela. Domů už ale nikdy nedošla. Přepadl ji stejně starý spolužák Robin, který ji pobodal, odtáhl k nedalekému potoku a znásilnil. Tam její tělo našli o den později policisté.

 

Robinovi byla nařízena chemická kastrace. Po šesti letech ho z ústavu propustili, změnil si jméno na Roberta, agresivní sklony se u něj ale projevovaly dál. Před dvěma lety skončil za mřížemi za loupežné přepadení. Na svědomí toho má ale daleko víc.

 

 

Štípal chlapce kleštěmi a nutil k orálnímu sexu

V roce 2010 tehdy čtrnáctiletý Nikolas Bady brutálně napadl, zbil a mučil dvanáctiletého Patrika z Krupky na Teplicku. Nejprve ho se svým komplicem nutil k orálnímu sexu, když odporoval, štípali ho kleštěmi, mlátili ho pěstmi a páskem, kopali ho do hlavy a do žeber. Nakonec oba útočníky už bolely ruce, tak přestali. Malý Patrik se dokázal s vnitřním zraněním doplazit pro pomoc a zachránil si na poslední chvíli život.

 

Z ústavu v Boleticích Bady jedenáctkrát utekl a soud ho kvůli tomu poslal na rok do vězení. Trestu se ale vyhýbal, dokonce se schovával v Anglii, loni v září ho ale našli u jeho babičky na Ústecku. Trest si odpykává v litoměřické věznici.

 

 

Vychovatele bodli šroubovákem

V březnu 2014 napadli dva mladíci ve Výchovném ústavu v Králíkách na Orlickoústecku vychovatele. Čtrnáctiletý chlapec vběhl v noci do klubovny a vrazil vychovateli šroubovák do krku. Vychovatelka slyšela křik a běžela se podívat, co se děje. Útočník ji povalil na zem a kopal jí do hlavy a těla. Další 15letý mladík se k útoku na ženu přidal. Čtrnáctiletého chlapce po útoku převezli do Boletic.

 

Ani v Boleticích si ale nedal pokoj, jednoho z tamních chovanců navedl k tomu, aby při pokusu o útěk napadl nočního vychovatele, údajně tyčí. Jenže plán se provalil a protože byl chlapec v minulosti už trestaný, skončil ve vazbě. 

 

 

Ubodal adoptivní matku

V roce 2013 otřásl Českem případ matky, kterou zabil adoptovaný syn Matěj. Ten nejprve uvedl, že matku zabili dva rusky mluvící muži, kteří ho pak napadli a pořezali. Mladík tvrdil, že matku našel v kaluži krve, když se vrátil ze školy. Jenže se ukázalo, že ve škole vůbec nebyl! Objevilo se také svědectví, že o plánované vraždě své matky mluvil před kamarády ve škole. K hrůznému činu se nakonec přiznal.

 

 

Vyšikanoval si tři čtvrtě milionu

Bylo mu teprve čtrnáct, ale už stihnul způsobit škoda 750 tisíc. Mladík přezdívaný Postrach Ostravy začal experimentovat s drogami a začal na ně shánět peníze kde se dalo. Díky svému věku věděl, že na něj policisté nemůžou a vyvázne bez trestu.

 

Neštítil se okrádat lidi na ulici nebo v obchodech, šikanoval známé, pod pohrůžkou násilí požadoval peníze po spolužácích a nerozpakoval se třeba i ukrást auto. Do školy chodil spíš jen na návštěvu.

mom TN.cz