VÝVOJ NEMOCI

V Chorvatsku přibylo 50 nakažených! PŘEHLED situace podle regionů

Téma:

V Chorvatsku o víkendu přibylo několik desítek nakažených, země od pondělí zpřísňuje pravidla. Jak to s počty nakažených vypadá v jednotlivých oblastech a hlavně turistických destinacích se můžete podívat v přehledu, který pro vás připravila redakce TN.cz.

O nových 50 případech nákazy koronavirem informovaly v neděli chorvatské úřady. V nemocnicích je celkem 132 lidí, tři pacienti musí být připojení na respirátor. Aktivních případů je v zemi 1117.


U pobřeží je zatím nejhorší situace v Dalmácii, tam je 87 aktivních případů. Celkem se v oblasti objevilo 657 případů koronaviru, zemřelo 41 lidí. Naopak nejlépe je na tom Istrijská župa, kde je v současnosti jen sedm nemocných. V souhrnu tam evidují jen 27 případů a jednoho mrtvého.

 

Podívejte se na přehled situace v regionech podle aktivních případů (oranžová) a celkového počtu případů Covid-19 (červená):


Vůbec nejvíce aktuálně nakažených je v Záhřebu, a to 361. Tam se až do nynějška objevilo 933 případů Covid-19, zemřelo 20 lidí. Jen jeden nakažený je v Mezimuřské župě, kde se za celou dobu šíření nemoci objevilo jen 12 případů. Statistiky nakažených se objevily na chorvatském vládním webu.

 

Na aktuální situaci v Chorvatsku se podívejte v reportáži:


Od pondělí se také zpřísňují pravidla v Chorvatsku, co se týče nošení roušek. Turistů se dotkne hlavně povinnost mít na sobě roušku v obchodech a hromadné dopravě. Na pláži, v hotelu či restauraci ji na sobě mít nemusíte. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 


 

Jaké další země patří k rizikovým, se dozvíte v reportáži:

 

 

TN.cz