Vakcinace

V Luhačovicích otevřeli očkovací centrum, chtějí podpořit vakcinaci

Jan Houška
Jan Houška, Petr Zapletal
22.7. 2021 14:47
Téma:

Centra, kde se očkuje proti covidu-19, začínají vznikat i v malých městech. Ve středu začali očkovat v Luhačovicích, kde žije až pět tisíc obyvatel. V pátek se začíná očkovat řeba v Domažlicích nebo Sušici.

Velká města jako Ostrava a Brno rozjela očkování v nákupních centrech, stejně tak Praha. Zvláštním místem, kde se zájemci mohou naočkovat bez předchozí registrace, jsou lázeňské Luhačovice. Ve středu na tamní poliklinice očkovali poprvé a na nezájem si nemohli stěžovat. Do ordinace dorazilo 17 zájemců.

 

"Po týdnu vyhodnotíme, jestli je to pro nás přínos. Víme, že celkově kraj ještě nemá ty správná čísla proočkovanosti a náš zájem je zhruba z padesáti procent na sedmdesát," uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

 

 

Tomu by mělo pomoct očkování právě v malých městech. I v Luhačovicích měli lidé na výběr ze dvou vakcín. Zlínský kraj, kromě praktiků, očkuje hlavně ve velkých očkovacích centrech. Třeba v tom největším, které je na zimním stadionu ve Zlíně, je rovněž možné očkování bez registrace. Centrum se ale bude na konci srpna zavírat.

 

 

"Jednáme s Krajskou nemocnicí Tomáše Bati o otevření dalších prostor, ať už v areálu stávající nemocnice nebo ještě jednáme o ploše, kterou bychom měli blíž k lidem," dodal Holiš.

 

Celkový počet vyočkovaných vakcín se ve Zlínském kraji přehoupl přes 510 tisíc, ukončené očkování tam má asi 235 tisíc obyvatel.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz