bránil v jeho ošetření

V Pardubicích vypadlo z okna dítě. Otce odvedli policisté v poutech

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Petr Zelený
Aktualizováno 28. 7. 2019 21:14
27.7. 2019 22:59
Téma:

V Pardubicích se stalo velké neštěstí - z okna bytového domu vypadla pětiletá holčička. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, v ošetření jim ale bránil otec dítěte. Nakonec ho policisté museli zatknout.

Dítě vypadlo z okna v sobotu odpoledne v Černé za Bory v Pardubicích. Podle svědků si malá holčička zpívala poblíž otevřeného okna. Zřejmě se opřela o síťku proti hmyzu, ta ale nevydržela a dívenka spadla z výšky deseti metrů.

 

Na místo vyrazili jak pardubičtí záchranáři, tak vrtulník z Královéhradeckého kraje. Pomoc dítěti jim ale výrazně znesnadnila její otec. "Jeden z příbuzných na místě aktivně bránil záchranářům v jejich práci," napsala na facebooku Městská policie Pardubice.

 

Strážníci proto museli na místě zjednat pořádek. Pomáhala jim při tom Policie ČR, která muže odvedla v poutech a případ dál prošetřuje. Oba rodiče byli v době neštěstí opilí. Holčička skončila ve vážném stavu v nemocnici.

 

 

V sobotu večer zasahovali u podobného případu i moravskoslezští záchranáři, kteří krátce před půl desátou večer ošetřovali devatenáctiletou dívku, která v Českém Těšíně vypadla ze čtvrtého patra.

 

"Dopadla na betonový podklad, zůstala však při vědomí. Zasahující lékaři u ní zjistili vážná poranění hlavy, paží i nohou. Stav pacientky byl život ohrožující. Musela být uvedena do umělého spánku, zaintubována a uložena do vakuové matrace," popsal mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Do nemocnice ji následně převezl vrtulník.

 

GALERIE: V Pardubicích vypadlo dítě z okna

1
/
3
Zdroj: facebook, Městská policie Pardubice
Dítě vypadlo v Pardubicích z okna - 3

TN.cz