reprezentační ples

Politici i celebrity se sešli na plese. Zeman slíbil vyznamenání pro Gotta

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 10.1. 2020 22:38
Téma:

Na Pražském hradě se v pátek večer konal charitativní ples prezidenta republiky. Miloš Zeman s manželkou Ivanou na akci pozvali kromě politiků i řadu celebrit. Dorazil například premiér Andrej Babiš, ministryně práce Jana Maláčová, z hudebního světa Helena Vondráčková nebo Václav Neckář.

Přípravy na ples vyvrcholily už odpoledne - Pražský hrad se na twitteru pochlubil honosně vyzdobeným Španělským sálem, ve kterém se už pátý charitativní ples prezidenta republiky konal. Po sedmé hodině se v sále začala scházet řada významných politiků a celebrit.

 

Dorazil například ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO), hradní kancléř Vratislav Mynář, ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ministryně práce Jana Maláčová nebo poslanec a místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Ples poctil svou přítomností i premiér Andrej Babiš a jeho manželka Monika.

 

Prezident zahájil ples proslovem, na jehož konci si vzpomněl i na zesnulého zpěváka Karla Gotta. Uvedl, že 28. října by mu rád udělil Řád Bílého lva I. třídy. Poté se se svou chotí zhostili úvodního tance.

 

 

Pozvánku kromě politiků obdržela i řada českých umělců. Vystoupení si připravili například Helena Vondráčková, Václav Neckář, Bohuš Matuš či Daniel Hůlka. "Děkuji za tu obrovskou poctu zpívat na Hradě panu prezidentovi. Mám trému," svěřil se na facebooku v pátek odpoledne zpěvák Bohuš Matuš.

 

I letos na hosty čekala bohatá tombola a jako obvykle byla první cenou večere s prezidentským párem. Mezi dalšími výhrami byl například divočák, wellness pobyt nebo luxusní hodinky. Mimořádnou cenu představuje hokejka a dres Jaromíra Jágra.

 

Připomeňte si loňský reprezentační ples v reportáži TV Nova:

 

Vstupenka stála deset tisíc korun a výtěžek půjde na dobročinné účely. Rozdělí se mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta Miloše Zemana. Z obou se financují například dětské domovy, pomoc seniorům nebo postiženým lidem a Fond ohrožených dětí Klokánek. Na loňském ročníku se podařilo vybrat přes dva miliony korun.

 

GALERIE: Reprezentační ples na Pražském hradě

1
/
13
Zdroj: Jiří Ovčáček
Charitativní ples prezidenta republiky - 4

TN.cz