Recept na manželství

Krásná blondýnka a široký úsměv. Vojtěch jen září a prozradil, co chystá

Adam Vojtěch s manželkou Olgou
Zdroj: archiv Adama Vojtěcha
Exministr Adam Vojtěch s manželkou Olgou
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.9. 2020 14:36
Téma:

Den po konci na ministerstvu zdravotnictví už má Adam Vojtěch (za ANO) jasný plán, čemu se po odchodu z vlády bude nejvíc věnovat. Jeho manželka Olga Vojtěchová v něm podle všeho hraje nejdůležitější roli.

Adam Vojtěch se hodlá v následujících měsících věnovat především rodinnému životu. Chce trávit víc času s manželkou Olgou, na kterou neměl kvůli práci na ministerstvu moc času. Během jarního vrcholu koronavirové krize se s ní téměř nevídal.

 

"Děkuji své úžasné ženě Olze. Po celou dobu mého ministerského působení byla mojí obrovskou oporou a měla pro tuhle práci nesmírné pochopení," vzkázal bývalý ministr na facebooku. "Dodávala mi sílu jít dál a prožívala se mnou šťastné i těžké chvíle. Moc si mě za ty tři roky neužila. Nyní jí to vynahradím," popsal, co teď bude dělat.

 

Vojtěch stanul v čele resortu v prosinci 2017 ve svých 31 letech, stal se tak nejmladším ministrem zdravotnictví v historii. Vedl ho necelé tři roky.

 

 

Podle svých slov rezignoval proto, aby vytvořil prostor k dalšímu řešení koronavirové epidemie v Česku. "Se všemi kolegy jsme ve dne v noci dělali maximum, abychom ochránili naše občany před nákazou. Troufám si tvrdit, že první vlnu této nákazy jsme zvládli opravdu velmi dobře," bilancoval. Vojtěch si ponechal poslanecký mandát, ve Sněmovně se chce nadále věnovat zdravotnictví.

 

Nahradil ho epidemiolog Roman Prymula, kterého předseda vlády Andrej Babiš (ANO) v úterý ráno uvedl do úřadu.

 

 

Vojtěch se ženil v říjnu 2019, s manželkou tak zanedlouho oslaví první výročí svatby. Poznali se už před lety v rodných Českých Budějovicích. Olga Vojtěchová učí na Univerzitě Karlově.

 

 

Ještě před začátkem politické kariéry se Vojtěch proslavil jako snaživý zpěvák. V roce 2005 se účastnil talentové show Česko hledá SuperStar. Mezi finalisty se tehdy neprobojoval, přesto zůstala hudba jeho největším koníčkem.

 

Podívejte se, jak Adam Vojtěch zahrál na klavír v baru v centru Prahy:

 

TN.cz