Okresní soud

Vrah starosty žádá o podmíněné propuštění. "Polepšil jsem se," tvrdí

Téma:

Sokolovský okresní soud začal projednávat podmíněné propuštění vraha a drogového dealera. Roman Adler (dříve Čabrada) zavraždil v roce 2002 se svým komplicem německého starostu.

Za vraždu a obchod s pervitinem ho tehdy odsoudili ke čtyřiadvacetiletému trestu, který absolvoval v borské věznici v Plzni.


V roce 2005 se mu odtud podařilo s dalším vězněm uprchnout v dřevěné bedně, kterou si v rámci vězeňských prací upravili. Kamion je přepravil za bránu věznice. Na to, že dva vězni zmizeli, přišli dozorci po několika hodinách.

 


Útěk obou mužů znamenal pro ostatní vězně zpřísnění bezpečnostních opatření, přerušení práce a pro několik zaměstnanců věznice tresty. Adlera za několik týdnů policisté dopadli a k trestu mu přidali dva a půl roku za útěk.


Sedí ve věznici v Horním Slavkově na Karlovarsku. Nyní ale žádá o podmíněné propuštění. Podle svých slov se polepšil, má splacené dluhy, svých činů lituje a po propuštění by měl zajištěné bydlení a také práci ve stavební firmě.


Ve věznici také prošel několika kurzy, jak žádat o práci. Dokonce měl dostat přes padesát kázeňských pochval. Zda vůbec a kdy se Adler podívá na svobodu, ale zatím není jasné. Soud totiž jednání zatím kvůli doplnění znaleckých posudků odložil na neurčito.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Barbora Slavíková, ls TN.cz